در بیشتر موافع افراد در انتخاب و خرید لباس زیر دقت و وسواس زیادی به خرج نمی دهند زیرا تصور می کنند لباس زیر لباس ساده ای است که اهمیت خاصی در حفظ سلامتی ندارد و در نهایت پس از چند بار استفاده دور انداخته می شود.

لباس زیر و شورت نا مناسب باعث بروز مشکلت و بیماری های مختلفی خواهد شد که در ادامه این مقاله یکی از این بیماری ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و لباس زیرهای مناسب برای رفع این بیماری را به شما معرفی خواهیم نمود.

 

شورت مناسب مردانه در هنگام بیماری های ناحیه تحتانی

 

استفاده از شورت مناسب مردانه در هنگام بیماری های ناحیه تحتانی

استفاده از شورت مناسب یکی از اقداماتی است که برای تمامی افراد ضروری می باشد اما اگر فرد دچار بیماری های دستگاه تناسلی مانند واریکسول باشد به دلیل محدودیت های که برای بیمار ایجاد می شود لازم است تا در انتخاب شورت دقت و حوصله ی بیشتری را به خرج داد تا روند درمان بیماری را تسریع بخشید.

 

بیماری واریکوسل چیست؟

واریکوسل از رایج ترین بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی آقایان است که بسیار شبیه واریس پا می باشد و در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع سبب ناباروری در آقایان خواهد شد . این بیماری با اختلال در نحوه عملکرد سیاهرگ اصلی در بیضه‌ ها آغازشده و در ادامه سیاهرگ درونی کیسه بیضه گشاد خواهد شد و سپس یک شبکه پیچکی از رگ‌ها که به آن واریکسول گفته می شود در این ناحیه ایجاد خواهد نمود.

نحوه انتخاب شورت مناسب آقایان برای بیماری واریکسول
در ابتدا بهتر است به برای راهنمایی به پزشک معالج خود مراجعه کنید و سوالاتتان را درباره انتخاب مناسب ترین شورت برای بیماری واریکسول مطرح نمایید. زیرا پزشک از تمامی محدودیت ها و محدویت های این بیماری مطلع است و بهترین گزینه و راهنمایی را به شما ارائه خواهد داد مثلا بسیاری از پزشکان معتقدند که بهتر است برای درمان بیماری واریکسول تا مدتی از شورت تنگ و جذب استفاده شود زیرا شورت تنگ بیضه ها را در جای خود محکم نگه می دارد و از آویزان بودن آن ها جلوگیری می نماید و روند درمان بیماری را افزایش می دهد و در بعضی مواقع از که از عمل جراحی برای درمان این بیماری استفاده نمی شود هم استفاده از شورت تنگ می تواند بسیار موثر باشد.

 

شورت مناسب مردانه

نکات مهم در مورد انتخاب لباس زیر مناسب برای آقایان

بدون مشورت با پزشک شورت مردانه تنگ نپوشید
پزشکان معتقدند به غیر مواقع خاص استفاده دائمی از لباس زیر و شورت های تنگ در دراز مدت باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای خواهد شد زیرا شورت تنگ از گردش خون و اکسیژن رسانی مناسب در ناحیه تحتانی جلوگیری به عمل خواهد آورد و باعث رشد بیشتر باکتری ها و ایجاد مشکلات پوستی و حتی ناباروری خواهد شد.

سعی کنید از شورت های مردانه نخ پنبه استفاده نمایید.
لباس زیرمردانه تهیه شده از نخ پنبه مرغوب ترین نوع لباس زیر برای آقایان به حساب می آید.از آنجایی لباس زیر مردانه نقش مهمی در حفظ سلامتی دارد بهتر از بهترین نوع آن استفاده نمایید و در حد امکان لباس زیر با جنس الیاف مصنوعی خریداری و استفاده نکنید.
به این نکته توجه کنید که در هنگام فعالیت بدنی زیاد و ورزش نیز استفاده از لباس زیر نخی امر بسیار مهمی می باشد زیرا شورت نخی عرق بدنتان را جذب خواهد کرد و مانع از ایجاد بوی بد دستگاه تناسلیتان می شود.

آناتومی بدنتان را در نظر بگیرید و به آن اهمیت زیادی دهید
در تهیه لباس زیرمردانه این خیلی مهم است که حتما فیربولوژی و نوع آناتومی بدنتان را در نظر گرفته و شورتی انتخاب کنید که مناسب با فرم بدنتان طراحی شده است. برای خرید شورت مردانه بهتر از قبل اطلاعت کافی داشته باشید زیرا بعضی از فروشندگان فقط به فروش اجناس و سود بالا توجه دارند بنابراین سعی کنید خرید خود را از فروشگاه های معتبر انجام دهید.

دمای ناحیه ی تناسلی تان را با شورت مناسب پایین نگه دارید
برای حفظ عملکرد طبیعی بدن و متناسب بودن درجه حرارت بیضه بدن آقایان این عضو خارج از بدن آن ها قرار گرفته است. به وجود آمدن هر مشکلی که دمای بیضه ها را بالا ببرد فرآند تولید اسپرم ها را دچار اختلال خواهد کرد و سبب ناباروری آقایان خواهد شد.
یکی از عامل های افزایش دما در ناحیه تحتانی آقایان، شورت نامناسب می باشد که با مختل نمودن جریان خون و جریان عصبی در دستگاه تناسلی منجر به ناتوانی جنسی و اختلال در نعوظ می شوند و در نهایت ایجاد مشکل در رابطه زناشویی خواهد شد.

تاثیر شورت مناسب بر جلوگیری از ایجاد بوی بد ناحیه ی تناسلی
معمولا عرق به خودی خود بویی ندارد.درحقیقت عرق با برخورد با میکروب ها و باکتری های بدن و شکستن آن ها سبب آزاد شدن مواد شیمیایی و درنهایت ایجاد بوی بد مخصوصا در ناحیه دستگاه تناسلی خواهد شد.
گردش هوای کم و نامناسب در ناحیه تحتانی باعث ایجاد بوی عرق خواهد شد و در طولانی مدت این بو در دستگاه تناسلی ماندگار می شود که حتی با شستشو نیز به آسانی از بین نمی رود و مسبب ایجاد عفونت های قارچی در دراز مدت خواهد بود.
عفونت های قارچی همان لکه های قهوه ای رنگی هستند که ممکن است روی کشاله ران شما ایجاد شده باشد که این مشکل برای رانندگان و افرادی که در طولانی مدت به صورت نشسته فعالیت می کنند ایجاد می شود یکی ازعامل های ایجاد عفونت قارچی استفاده از شورت تنگ و شلوار نامناسب می باشد.

 

نکات مهم در مورد انتخاب لباس زیر آقایان

 

خصوصیات شورت مناسب و استاندارد برای آقایان

درباره ی خصوصیات شورت نامناسب مردانه و عوارض آن برای آقایان پیش تر به صورت مفصل صحبت نموده ایم و شما را از مشکلاتی که در طولانی مدت ممکن است برایتان ه وجود آید مطلع کردیم. حالا بهتر است درباره ی شورت مناسب که شما را از بیماری های ناحیه تناسلی مانند واریکوسل مصون نگه می دارد و سلامت ناحیه تحتانی را حفظ می نماید بیش تر صحبت نماییم.
به صورت خلاصه بهتر است لباسی زیری که در ناحیه دستگاه تناسلی از آن استفاده می کنیم دارای خصوصیات زیر باشد:
1-تهویه مناسب هوا را به خوبی در ناحیه تحتانی برقرار نماید و گردش هوا در آن ناحیه به وجود آورد.
2-جریان خون ناحیه دستگاه تناسلی را مختل نکند.
3-سبب اختلال در جریان عصبی ناحیه دستگاه تناسلی نشود.
4- از تجمع عرق بر روی سطح پوست ناحیه ی تناسلی جلوگیری نماید.
5- ترجیحا از الیاف طببعی ضد حساسیت مانند کتان تهیه شده باشد.
6-قابلیت کشسانی مناسبی داشته باشد و از ایجاد فشار در ناحیه تناسلی جلوگیری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *