لباس زیر همانند سایر لباس ها برای سالم ماندن به مراقبت نیاز دارد و حتی به دلیل تاثیر مستقیم آن بر سلامتی و پوست باید بیش از لباس های دیگر به طریقه ی نگهداری از آن‌ها اهمیت بدهیم. و همچنین در خریداری و انتخاب این نوع لباس باید

دقت زیادی به خرج دهید همچنین بهتر است تعداد زیادی از آن را در کشوی خود داشته باشید زیرا پزشکان توصیه می کنند تا باید در فواصل کوتاه لباس زیر تعویض شود و پس از چند ماه استفاده از آن دور انداخته شوند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نحوه شستشو، خشک کردن و نگهداری از لباس زیر به صورت صحیح آشنا نماییم.

نحوه نگهداری از لباس زیر مردانه

روش های مراقبت از لباس زیر

نگهداری از لباس زیر در کمد

همان طور که برای لباس های اصلی نکاتی را رعایت می کنید و آن ها را به صورت صحیح در کمد نگهداری می نمایید از لباس زیر هم باید به صورت صحیح نگهداری نمایید و آن را در کشو یا کمد به صورت مرتب قرار دهید حالا از خود می پرسید چرا؟ ما جواب شما را می دهیم زیرا لباس زیر به دلیل تماس متقیم با بدن نقش مهمی در حفظ بهداشت و سلامت شما داردو در صورتی که از آن ها به خوبی نگهداری نشود ممکن است باعث پدید آمدن مشکلات فراوان پوستی و حتی عفونت در ناحیه تناسلی شود. حتی اگر مرتب نگه داشتن آن ها تاثیری بر سلامتی شما نداشته باشد بهتر است آن ها را به صورت مرتب تا کنید تا در زمانی که قصد تعویض آن را داشتید به خوبی بتوانید به لباس های زیر خود دسترسی داشته باشید در حقیقت مرتب نگه داشتن تمامی لباس ها به خصوص لباس زیر نوعی احترام به خودتان است.
حالابه شما راهکارهایی را معرفی می کنیم تا بتوانید با انجام دادن آن ها به کمد خود مخصوصا بخش لباس زیرتان نظم ببخشید برای این کار بهتر است تقسیم کننده کشو خریداری کنید یا حتی خودتان آن ها را بسازید. با استفاده از این نظم دهنده ها شما می توانید به صورت منظم و جداگانه برای تمامی لباس ‌هایتان قسمتی مجزا تهیه کنید. حال اگر نمی خواهید این نظم دهنده ها را خریداری کنید بهتر است خودتان دست بکار شوید و آن ها را بسازید. برای ساختن این تقسیم‌ کننده ها شما به چسب، مقوا یا چوب یا ظروف پلاستیکی موجود در احتیاج دارید و پس از آن با اندازه گیری فضای کشو یا کمدتان به راحتی می توانید جداکننده لباس را بسازید. با ساخت یا خریداری این جداکننده ها به راحتی به لباس های زیرتان دسترسی خواهید یافت و در نهایت از کمدی مرتب و منظم لذت خواهید برد.

نگهداری از لباس زیر مردانه در کمد

شستشوی لباس زیر قبل از اولین استفاده

لباس زیر قبل از این که به دست شما برسد مسیرهای طولانی را طی کرده است و در همین حین ممکن است آلوده به هر نوع قارچ و ویروسی شود که باعث آسیب رساندن به بدن و پوست شما بشود بنابراین بهتر است با رعایت نکات بهداشتی و شستن لباس زیر قبل از اولین استفاده از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری نمایید.سعی کنید همواره لباس های زیرتان را با دست بشویید یا اگر قصد شستشوی آن ها را با لباس ماشین لباسشویی دارید حتما از برنامه شستشوی لباس های حساس استفاده نمایید تا بافت لباس زیر دچار آسیب نشود و رنگ آن تغییر نکند و تا مدت زیادی ظاهر خود را حفظ نماید.

خشک کردن لباس زیر

بعد از شستشوی لباس زیر نوبت به خشک کردن آن می رسد. امروزه بیشتر افراد لباس های خود را در محیط های سر بسته مانند اتاق و یا حمام خشک می کنند و در نتیجه آفتاب به لباس ها نمی تابد و به دلیل مرطوب بودن محیط حمام ممکن است قارچ و میکروب ها در لباس هایتان رشد کند و در طولانی مدت عوارض بسیاری را به همراه داشته باشد بنابراین بهتر است بعد از شستن لباس زیر آن را در فضای آزاد و در معرض نور مستقیم آفتاب پهن و خشک کنید و اگر این امکان برای شما وجود ندارد بهتر است از اتو برای خشک کردن کامل لباس های زیرتان استفاده نمایید.

ضد عفونی کردن لباس زیر

همان طور که به آن اشاره شد نور خورشید نقش مهمی در ضد عفونی کردن لباس های زیر دارد و گفته شد که در صورت دسترسی نداشتن به آفتاب مستقیم بهتر است از اتو برای خشک کردن لباس زیر خود استفاده نمایید. این ها راهکارهای ساده و رایجی هستند که به حفظ سلامت لباس زیر شما کمک می کنند اما بهتر است هر چند مدت یکبار برای از بین بردن آلودگی های لباس های زیرتان به صورت کامل آن ها را بجوشانید تا به جنگ میکروب ها بروید.

شستشوی لباس زیر مردانه

نحوه شستشوی لباس زیر

سعی کنید لباس زیرتان را هر روز و حداکثر یک رو در میان تعویض نمایید تا از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید زیرا همان طور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است لباس های زیرتان را به خصوص لباس زیر کودکان را به صورت جدا از لباس های دیگرتان بشویید و آن ها را در فضای باز خشک نموده و پس از آن لباس های زیر را به صورت منظم تا کرده و آن ها در کشو قرار دهید.

شستن لباس زیر مردانه ورزشی بعد از هر بار استفاده

به این نکته توجه نمایید که هر چقدر جنس لباس زیر ورزشی شما خوب و کیفیت آن بالا باشد باید آن را پس هر بار استفاده بشویید زیرا در حین ورزش به شدت عرق می کنید و استفاده از شورت ورزشی مجدد بدون شستشو ممکن است عوارض بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد همچنین بهتر است شورت خود را پس از یک ماه استفاده مداوم دور انداخته و شورت جدیدی را جایگزین آن نمایید.

تاثیر جنس شورت بر سلامتی

برای حفظ سلامتی پوست و ناحیه تناسلی بهتر است همواره از شورت های نخی استفاده نمایید زیرا بافت این لباس زیر فشرده نیست و باعث خروج گرما از بدن می شود و با جذب قطره های عرق به خود از عرق سوز شدن و بسیاری از مشکلات پوستی جلوگیری می نماید همچنین با استفاده از لباس زیر نخی احساس راحتی بیشتری به شما دست خواهد داد.

تاثیر تنگ و یا گشاد بودن لباس زیر بر سلامتی

گشاد یا تنگ بودن لباس زیر به خصوص شورت موضوعی بسیار سلیقه ای می باشد اما بهتر است از لباس زیر با اندازه مناسب و ترجیحا گشاد استفاده شود زیرا استفاده از آن ها حس راحتی بیشتری را به فرد می دهد همچین استفاده از لباس زیر بیش از حد تنگ مشکلات فراوانی را از جمله حساسیت پوستی و ناباروری را برای افراد به خصوص آقایان به وجود می آورد.

ضد عفونی کردن لباس زیر مردانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *