لباس زیرمردانه در دسته پر کاربرد ترین لباس ها قرار می گیرد و افراد در تمام زندگی خود از آنها استفاده می کندد چه در منزل چه در خارج از منزل و به دلیل لزوم تعویض آن به صورت مرتب همه ی انسان ها تعداد زیادی لباس راحتی مردانه تهیه می کنند.

یکی از فوایدی که استفاده از شورت برای بدن انسان دارد مراقبت از نواحی حساس تحتانی و جذب رطوبت بدن و در نهایت جلوگیری از ایجاد مشکلات پوستی و عفونت می باشد. اگر می خواهید بدانید استفاده از شورت مناسب چه فوایدی برای بدنتان دارد و در صورت استفاده از شورت نا مناسب چه مشکلاتی برایتان به وجود خواهد آمد در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

پوشیدن شورت مردانه

 

مزایای پوشیدن شورت

1- جلوگیری از ایجاد عفونت در دستگاه تناسلی
شورت مناسب از ایجاد عفونت در دستگاه تناسلی جلوگیری می نماید. این عفونت به دلیل حساس بودن ناحیه تناسلی خانم ها نسبت به آقایان برایشان شایع تر است بنابراین لازم است تا از شورت های نخی و رنگ روشن و دقیقا ساز بدن خود استفاده کنند تا هوا به خوبی جریان پیدا کند. آقایان هم بهتر است از شورتی استفاده کنند تا به خوبی از کیسه بیضه محافظت نماید و از جنس نخ پنبه باشد تا تمامی رطوبت ناحیه تناسلی را به خودش جدب نماید.

2- مراقبت از دستگاه تناسلی در برابر آسیب های احتمالی
شورتی مناسب است که مستحکم و خوش دوخت باشد تا بتواند از دستگاه تناسلی شما در برابر آسیب های احتمالی از جمله آسیب های ورزشی مانند پرش، وزنه برداری یا ضربه جلوگیری نماید. همچنین سایندگی پوست که در اثر ایجاد اصطکاک مداوم بین پوست بدن و شلوار یا دامن ایجاد می‌شود، بسیار اذیت کننده است که پوشیدن شورت مانع از این ساییدگی می شود و از انواع آسیب پوستی مانند سوزش پوستی چافینگ جلوگیری می نماید.

3- ممانعت از لک شدن و کثیف شدن لباس
یکی از فواید پوشیدن شورت مناسب و نخ پنبه، جذب عرق و ترشحات دستگاه تناسلی و ممانعت از نشت آن به شلوار است و جبوگیری لک شدن و شوره زدن شلوار یا دامن می‌شود. بنابراین لباس های شما نیاز به شسشوی کمتری خواهد داشت و سالم می مانند. تصور کنید قیمت لباس زیر به مراتب پایین از یک شلوار گران قیمت است پس استفاده از شورت به حساب بانکی شما نیز کمک می کند!

 

فواید پوشیدن شورت مردانه

4- کاهش سایز در ناحیه شکم و پهلو
استفاده از شورت مناسبی که خاصیت کشسانی داشته باشد و دارای فاق بلندی باشد سبب می شود که شورت مانند یک گن عمل کرده و شکم و پهلوی شما را جمع نماید و از بیرون زدگی قشمت های مختلف بدن جلوگیری می کند.

5- جلوگیری از نشت رنگ دامن یا شلوار به ناحیه تناسلی
بعضی از لباس‌ها، مانند شلوارهای جین، در اثر تماس با عرق بدن رنگ می‌دهند. به دلیل شیمایی بودن، این رنگ ها برای پوست بدن و دستگاه تناسلی بسیار مضر است و باعث حساسیت می شود. یکی از فواید پوشیدن شورت برای بدن این است که رنگ نشت شده از لباس را به خود جذب می‌کند و از تماس آن با پوست بدن جلوگیری می نماید.

6- ایجاد حس راحتی
به تن داشتن لباس زیر به شما احساس راحتی می‌دهد. چرا که لازم نیست هر لحظه با خارش و سوزش ناشی از ساییش پوست بدن با شلوار خود کنجار بروید. همچنین پوشیدن شورت مناسب برای خانم‌هایی که در مجالس رسمی از دامن استفاده می‌کنند باعث می‌شود احساس راحتی بیشتری کنند و با خیال آسوده بنشینند یا بایستند.

 

ویژگی های شورت مردانه مناسب

 

ویژگی های شورت مناسب

1. زیادی تنگ نباشد.
2. زیادی گرم نباشد.
3. برای فرم اندام شما مناسب باشد.
4. جنس آن از نخ پنبه یا سایر الیاف طبیعی باشد.
5. رنگ پارچه آن مصنوعی نباشد.
6. با شوینده‌های معمولی به راحتی شسته شود.
7. سریع خشک شود و مرطوب نماند.
8. به اندازه کافی محکم باشد تا از دستگاه تناسلی محافظت کند.
9. بیش از اندازه فانتزی و لوکس نباشد تا بتوان آن را برای مدت طولانی به تن داشت.
10. جنس بدنه شورت یا کش آن احساس خارش یا خورندگی در پوست ایجاد نکند.
11. در بدن جمع نشود.
12. اگر گاهی با مواد ضد عفونی کننده شستشو داده شد، پارچه آن آسیب نبیند.
13. مطابق سایز شما باشد.

 

عوارض نپوشیدن شورت چیست؟

معمولا شما لباس های زیر خود را زود به زود تعویض می کنید. که با این کار سطوحی که میزبان خوب و مغذی برای رشد باکتری ها هستند را زود به زود عوض می کنید و سطوح تمیز را جایگزین می نمایید. این در حالیست که شما شلوار خود را پس از چند روز تعویض می نمایید و مورد شستشو قرار می دهید که با استفاده نکردن از شورت، رطوبت بدن روی شلوار می نشیند و تکرار این کار جایگاه فوق العاده مناسبی برای باکتری ها فراهم می کند که برای انسان ها به خصوص خانم ها خطرات بسیاری دارد.

 

عوارض نپوشیدن شورت مردانه

 

عوارض پوشیدن شورت تنگ

استفاده از شورت تنگ تاثیرات بدی بر بدن انسان دارد و سبب بروز مشکلات فراوانی می شود که این مشکلات عبارتند از :
ایجاد و تشدید سلولیت
تنگی لباس زیر، باعث تجمع چربی در قسمت ران ها می شود و ظاهر سلولیت ها را نمایان تر و آن ها را تشدید می‌کند.
تشدید واریس
30درصد از جمعیت زنان، رگ‌های واریسی دارند که به دلیل هورمون زنانه پروژسترون می‌باشد که در انبساط غیر طبیعی رگ نقش بسزایی را ایفا می‌کند. البته نه تنها عوارض شورت تنگ بلکه قرص‌های ضد بارداری و ایستادن‌های طولانی در وخیم‌تر شدن واریس تأثیر دارند.
ایجاد در در ناحیه کمر
از عوارض شورت تنگ، ایجاد درد در ناحیه کمر و لگنی می‌باشد. از آنجایی که شورت تنگ در حرکت محدودیت ایجاد می‌کند، باعث کشیدگی عضلات می شود که با فشار وارد شدن به مهره‌ها باعث درد کمر می‌شود.
عفونت تناسلی
لباس زیر تنگ و نامناسب دما و رطوبت ناحیه تناسلی را افزایش می دهد و سبب ایجاد بوی نامطبوع و عفونت‌های قارچی می شود و همچنین در آقایان سبب کاهش تعداد و کیفیت اسپرم‌ها و درد بیضه می شود.
مشکلات پوستی
از دیگر عوارض شورت تنگ، عدم تنفس پوست بدن است که به قرمزی، خارش و ایجاد موهای زیر پوستی منجر می شود.

 

عوارض شورت مردانه تنگ

 

نکات مهم درباره بهداشت لباس زیر

استفاده از پوشاک زیر آقایان نخ پنبه ای
سعی کنید استفاده از لباس‌هایی که جنسشان از الیاف طبیعی است را در اولویت قرار دهید. استفاده از شورت با جنس نخ ینبهبرای جلوگیری از ایجاد عفونت عفونت بهترین گزینه است.
انتخاب سایز مناسب پوشاک راحتی آقایان
انتخاب لباس زیر بسیار تنگ یا بسیار گشاد ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. پس بهترین انتخاب، تهیه لباس‌هایی می‌باشد که سایزشان مناسب فرد باشد.
تعویض یک بار در روز
تعویض هر روزه لباس زیر به سلامت بدن شما کمک می‌کند و حتماً آن‌ها را بعد از تعویض بشویید.

 

تعویض لباس زیر مردانه

دور انداختن لباس زیر بعد از یک سال
استفاده بیشتر از یک سال برای یک لباس زیر توصیه نمی‌شود و بهتر است به فکر تهیه لباس زیرهای جدیدی بعد از یک سال باشید.
استفاده از صابون‌های ضد آلرژی برای شستشوی شورت
از آنجایی که بعضی از شوینده ها سبب ایجاد خارش، عفونت، سوزش و حساسیت می شود، بهتر است از صابون‌های ضد آلرژی برای شستشو لباس زیر استفاده کنید و پس از آن برای خشک شدن شورت آن ها را در برابر نور مستقیم خورشید قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *