همانطور که همه ما می دانیم لباس زیر نقش پررنگی در سلامتی و شادابی بدن ما دارد. معمولا نواحی های حساس بدن مانند ناحیه میان کشاله ران و نواحی تناسلی یکی از نقاط در جذب میکروب و انواع قارچ و باکتری می باشد. پس تا اینجا متوجه شدیم که انتخاب لباس زیر اقایان تاثیر زیادی بر سلامتی جسمی فرد دارد.اما لبسا زیر مردانه تنها تاثیر بر سلامت جسم ندارد،این لباس می تواند تاثیر روانی زیادی نیز بر هر فرد داشته باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با عوامل روانشناختی لباس زیر مردانه آشنا نماییم…

تاثیر رنگ لباس زیر مردانه

عوامل تاثیر گذار روانی لباس زیر مردانه

 1. تاثیر سایز لباس زیر مردانه بر روان
  اولین فاکتور تاثیر گذار لباس زیر مردانه بر روان ،انتخاب سایز مناسب لباس زیر است. تنگ یا گشاد بودن لباس زیر می‌تواند با توجه به سلیقه هر فردی باشد اما توجه داشته باشید، لباس های زیر گشاد تر راحتی بیشتری به شما می‌دهد و قطعا با پوشیدن آن احساس خوشایندی بیشتری خواهید کرد. لباس های زیر تنگ علاوه بر ضرر بر جسم می توانند به شدت بر اعصاب شما تاثیر منفی بگذارند.
 2. تاثیر برند و کیفیت لباس زیر مردانه بر روان
  یکی از عواملی که می تواند حس خوشایندی را در هر فرد ایجاد کند، پوشیدن لباس زیر با برند معتبر است. این به این معنا نیست که برای داشتن سلامت روانی باید حتما از لباس های زیر با برند های گران قیمت استفاده نمود.نه.تنها توصیه می کنیم های زیر با برند های معتبر حتی برندهای معتبر داخلی خریداری کنید.
 3. تاثیر رنگ بر روان
  یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار لباس زیر بر روح و روان،انتخاب رنگ لباس زیر است. توصیه می شود برای آرامش روحی حتی الامکان از لباس های زیر با پارچه های روشن استفاده نمایید. رنگ سفید یکی از بهترین گزینه ها در انتخاب لباس زیر برای آرامش روان است و پس از آن رنگ آبی روشن را برای خرید لباس زیر مردانه به شدت توصیه می کنیم. لذا ، ضمن دقت در انتخاب رنگ ها ، حتی الامکان از انتخاب رنگ مشکی برای لباس زیر خود اجتناب کنید .

آیا رنگ ها انرژی دارند ؟

رنگ های مختلف ، انرژی هایی متفاوت دارند که این انرژی های می تواند به راحتی توسط بدن فرد دریافت می شود .
پس این موضوع بسیار مهم است که شما تمایل به انتخاب چه رنگ لباس زیری برای خود دارید .چاکرای پایه در بدن در نزدیک محلی است که لباس زیر ، آن را می پوشاند .شما می توانید به راحتی از طریق رنگ های از این نواحی انرژی دریافت کنید.

رنگ لباس زیر مردانه می‌تواند در آرامش روانی تاثیر زیادی داشته باشد. رنگ‌های متفاوت دارای انرژی‌های متفاوتی می‌باشند.در ادامه به تاثیر هر رنگ به صورت جداگانه می پردازیم:

 • لباس زیر مردانه زرد: لباس زیر مردانه زرد، موجب شادی، طراوت شما می‌شود. در واقع انتخاب رنگ زرد برای لباس زیر مردانه می‌تواند شما را منحصر به فرد و خاص نشان دهد. معمولا لباس زیر به رنگ زرد روشن محبوبیت بیشتری دارد و دارای انرژی مثبت است .
 • لباس زیر مردانه بنفش: لباس زیر مردانه بنفش دارای انرژی فوق‌العاده‌ای می‌باشد و معمولا افرادی که دارای روحیه لطیف و آسیب‌پذیری هستند طرفدار این رنگ می باشند.
  لباس زیر مردانه رنگی
 • لباس زیر مردانه آبی: انتخاب رنگ لباس زیر در بین اکثر آقایان پس از رنگ سفید یا مشکی ، رنگ آبی است. رنگ آبی نماد صداقت، آرامش است و می‌تواند تاثیرات مثبتی بر جسم و روح انسان بگذارد. پس اگر از این رنگ در زیرپوش و شرت خود استفاده می‌کنید باید بدانید رنگ مناسبی را انتخاب کرده اید
 • لباس زیر مردانه سفید: رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین رنگ‌ها برای لباس زیر علی الخصوص برای آقایان است. رنگ سفید نماد معصومیت و پاکی روح و روان است و یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای خرید لباس زیر مردانه و زنانه می باشد.
 • لباس زیر مردانه مشکی: این رنگ نیز در بین آقایان طرفداران زیادی دارد و بسیار استفاده می‌شود. در واقع این رنگ برای مردان با پوست سبزه خیلی مناسب است. این رنگ از نظر روانشناسی تمایلات عمیق نفسانی فرد را نشان می‌دهد. پوشیدن این رنگ لباس زیر هم می‌تواند تاثیرات منفی و هم تاثیرات مثبت بگذارد در واقع این موضوع بستگی به این دارد که چه زمانی و در چه شرایطی از این رنگ استفاده می‌کنید. توجه کنید که پوشیدن رنگ مشکی در فصل گرما اصلا توصیه نمی‌شود چون گرما را بشتر جذب می‌کند و باعث عرق‌سوز شدن یا ایجاد حساسیت پوستی برای شما می‌شود.
  لباس زیر آقایان رنگی

کلام آخر

امروزه انسان ها تمام خرید های خود را با آگاهی تحقیق انجام می دهند. انسان امروزی حتی برای خرید لباس زیر می‌داند که باید اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشد و فاکتورهایی را برای انتخاب لباس زیر در نظر می گیرد.
انتخاب رنگ لباس زیر می‌تواند تحت عوامل مختلفی صورت بگیرد. مثلا انرژی رنگ‌ها و خواص هر رنگ برای بدن. لباس رویی که شخص قصد دارد بپوشد و برای او مهم است که لباس زیرش دیده نشود و حتی پوشش سلبریتی‌ها و مارک‌هایی که می‌پوشند می‌تواند در انتخاب و خرید ما برای لباس زیر تاثیر بگذارد.
در این مطلب سعی داشتیم به معرفی عوامل روانشناختی نوع پوشاک زیر آقایان بپردازیم و هر فاکتور موثر را به طور جداگانه بررسی کردیم….

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *