همان طور که می دانید یکی از مهم ترین لباس های هر فرد، لباس های زیر آن فرد می باشد.از آنجایی که لباس های زیرمعمولا در تماس مستقیم با پوست هستند،برای همین الیاف مورد استفاده در تولید این نوع لباس از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.


در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع الیاف طبیعی در صنعت لباس زیر مردانه بپردازیم و ویژگی هریک از این الیاف را در تولید لباس زیر مردانه بررسی کنیم…پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

 الیاف طبیعی لباس زیرمردانه

معرفی ویژگی الیاف های لباس زیر مردانه

در استفاده ی پارچه برای دوخت انواع لباس زیر،علی الخصوص لباس های زیر مردانه باید از با الیاف بسیار نرم و لطیف استفاده نمود. همچنین حتی الامکان باید از لباس های زیر با الیاف طبیعی استفاده نمود تا پوست دچار حساسیت نشود .

گرماژ یا ضخامت پارچه: در واقع الیاف مورد استفاده در لباس زیر مردانه باید دارای کمترین ضخامت باشند. ضخامت بالای پارچه ی مورد استفاده در لباس های زیر موجب عدم گردش هوا در ناحیه ی تناسلی و درنتیجه حساسیت های پوستی می شود.

لطافت: یکی دیگراز ویژگی مهمی که بهتر است تمام الیاف لباس زیر دارا باشند، لطافت است. از آنجایی که لباس زیر در تماس مستقیم با پوست بدن است پس بهتر است که از لطیف‌ترین الیاف در تولید این لباس‌ها استفاده گردد.یکی از لطیف ترین الیاف مصرفی در تولید لباس های زیر مردانه،الیاف پنبه می باشد.

گردش هوا: گردش هوا یکی دیگر از ویژگی‌های یک لباس زیر مردانه استاندارد است. ضروری است الیاف مورد استفاده در لباس های زیر مردانه جلوی تنفس پوست را نگیرند و از الیافی استفاده شود که به راحتی جریان هوا را عبور می‌دهند.

جذب رطوبت: از دیگر ویژگی‌هایی که انواع الیاف لباس زیر باید از آن برخوردار باشند قدرت جذب رطوبت و تعریق است. چرا که با این کار مانع از رسیدن تعریق و رطوبت به لباس‌های بیرونی می‌شود. لذا انواع الیاف لباس زیر باید قدرت جذب بالایی داشته باشند.

از آنجایی که لباس زیر مهم‌ترین لباس روزانه هر شخصی محسوب می‌شود لذا توجه به این ویژگی‌ها و شناخت انواع الیاف لباس زیر بسیار مهم می‌باشد.

ویژگی الیاف های لباس زیر مردانه

معرفی انواع الیاف لباس زیر مردانه

به طور کلی می‌توان انواع الیاف لباس زیر مردانه را به چهار دسته:الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی و الیاف سلولزی و ترکیبی تقسیم نمود که هر یک از این نوع الیاف ها خود شامل گروه‌هایی هستند.

پلی استر: یکی از پرکاربرد ترین انواع الیافی که برای تولید لباس زیر مردانه از آن استفاده می‌شود الیاف پلی استر می‌باشد .زیرا این نوع الیاف دارای ویژگی‌هایی از قبیل: استحکام و دوام بسیار بالا، مقاومت بالا در برابر نور خورشید و مقاومت در برابر سایش و مواد لباسشوئی و …می باشد.
ویژگی های این الیاف موجب شده تا لباس زیرهای تولید شده با آن از دوام بالایی برخوردار باشند و نکته دیگری که باید در رابطه با لباس های زیر با الیاف پلی استر بگوییم این است که این نوع الیاف دارای قیمت مناسبی می باشد برای همین طرفداران زیادی نیز در بازار لباس زیر مردانه دارد.

الیاف پلی استر لباس زیر مردانه

الیاف ترکیبی: الیاف ترکیبی نوعی الیاف لباس زیر مردانه است که از دو یا چند الیاف تشکیل شده است. الیاف ترکیبی امروزه به یکی از مهم‌ترین الیاف در تولید لباس زیرهای مردانه مانند شورت و زیرپوش تبدیل شده اند. از مهم‌ترین و کاربردی ترین الیاف ترکیبی می توان به الیاف پنبه پلی استر اشاره داشت.

 الیاف ترکیبی لباس زیر مردانه

الیاف ویسکوز: یکی دیگر از انواع الیاف پر استفاده در لباس زیرهای مردانه، الیاف ویسکوز می‌باشد. الیاف ویسکوز تشکیل شده از محصولات طبیعی همچون تفاله نیشکر و کاه و برنج و همچنین الوار درختان می باشد. روش ساخت الیاف ویسکوز نیز به این صورت است که مواد اولیه طی فرایندی به خمیری با کمترین ناخالصی تبدیل می‌شوند و با گذرندن این خمیر از رشته ساز و استخر انعقاد به شکل الیاف ویسکوزی در می‌آیند.

 الیاف ویسکوز لباس زیر مردانه

الیاف پلی آمید: الیاف پلی آمید یکی از انواع الیاف لباس زیر است که هم به صورت مصنوعی و هم به صورت طبیعی موجود می‌باشند. از الیاف پلی آمید طبیعی می‌توان به پشم و ابریشم و از پلی آمیدهای مصنوعی می‌توان به نایلون و آرامیدها اشاره نمود. گفتنی است که الیاف پلی آمید دارای دوام و استحکام بسیار بالایی به نسبت سایر الیاف های تولید لباس زیر می باشند.

 الیاف پلی آمید لباس زیر مردانه

الیاف مودال: یکی از خاص‌ترین و بهترین نوع الیاف در بین انواع الیاف برای تولید لباس زیر مردانه،الیاف مودال می‌باشد. الیاف مودال هم به صورت تکی و هم به صورت ترکیبی با پنبه و اسپندکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع الیاف مودال نوعی از الیاف ریون می‌باشد که تهیه شده از چوب درخت راش هستند. از مزایای این نوع الیاف می توان به نرمی الیاف و جذب رطوبت بالای آن اشاره داشت.
یکی دیگر از ویژگی‌های الیاف مودال این است که این الیاف به راحتی می‌تواند مقدار زیادی از عرق بدن را جذب کند و به سرعت آن‌ها را در فضا تبخیر کند. که این تبخیر سبب می‌شود که پوست تنفس کند و در نتیجه از ایجاد بوی بد و نامطبوع و همچنین تجمع باکتری‌ها جلوگیری کند. همچنین این الیاف در برابر گرما مقاومت بسیاربالایی دارد و همین موضوع موجب شده تا با پوشیدن لباس زیرهایی با الیاف مودال فرد هرگز احساس حرارت و گرما نداشته باشد.

الیاف مودال لباس زیر مردانه

الیاف بامبو: یکی دیگر از انواع الیاف لباس های زیر مردانه،الیاف بامبو می‌باشند.این نوع الیاف یکی از الیاف های مرغوب برای تولید لباس های زیر مردانه می باشد. لباس زیرهایی که معمولا با این الیاف دوخته می‌شوند به لباس زیرهای گیاهی معروف هستند.
لباس های زیر با الیاف بامبو انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد وهمچنین لطافت بسیار زیادی نیز دارا می باشند. این الیاف همچنین جذب رطوبت بالا و نرمی و لطافت خاصی را داراست.

 الیاف بامبو لباس زیر مردانه

الیاف پنبه‌ای و نخی: در تولید لباس های زیر مردانه، الیاف پنبه و نخ طرفداران زیادی را دارا می باشند. الیاف پنبه ای دارای قابلیت جذب رطوبت می باشد و همچنین در نهایت مانع از ایجاد حساسیت ها پوستی می‌شود.
به طور کلی می‌توان گفت بهترین الیاف مورد استفاده در تولید لباس زیر الیاف نخی می باشد که طرفداران بسیار زیادی نیزدر بازار لباس زیر دارا می باشد.

الیاف پنبه‌ای و نخی لباس زیر مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *