اندام تحتانی از مهم ترین و حساس ترین نقاط بدن انسان است که برای حفاظت از آن باید شرایط مساعدی را همچون نظافت و خشک نگه داشتن آن ناحیه را فراهم نماییم. انواع شورت علاوه بر خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی به محافظت

از آن کمک بسیاری خواهد نمود

اما به شرطی همواره از آن ها استفاده نمایید و تفریبا هر روز آن را تعویض و مورد شستشو قرار دهید تا شورت عاری از هرگونه آلودگی و باکتری بماند و از ایجاد هر گونه بیماری پوستی و تناسلی جلوگیری شود.

مورد دیگری که شورت در حفظ آن کاربرد بسیار دارد سلامت لباس های اصلی مانند انواع شلوار است زیرا اگر بخواهیم به صورت روزمره از شلوار بدون استفاده از شورت استفاده کنیم احتیاج است که به میزان بیشتری شلوار را مورد شستشو قرار دهیم که این موضوع باعث کهنگی سریع لباس خواهد شد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با پر کاربرد ترین نوع شورت که همان شورت اسلیپ می باشد آشنا نماییم و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

شورت اسلیپ چیست

شورت اسلیپ چیست؟

شورت اسلیپ از پرکابرد ترین و پر مصرف ترین انواع شورت شورت می باشد که با راحتی، سبکی و ساختار استانداری که دارند و پوشش مناسب اندام تحتانی حس راحتی مناسبی را به افراد داده و استفاده روزمره و مداوم آن را برای همه آسان نموده است.
اگر بخواهیم ساختار کلی این شورت را برای شما شرح دهیم باید بگوییم که این شورت برخلاف شورت ها ی باکسر پا دار نبوده و ران ها را پوشش نمی دهد و همچنین دارای انعطاف زیادی می باشد و همین موضوع به حرکت آزادانه پاها کمک شایانی خواهد نمود، به همین دلیل است که این نواع لباس زیر محبوب ترین نوع شورت می باشد.

کاربرد شورت اسلیپ

1- مناسب برای ورزشکاران
به دلیل استفاده محدود از پارچه برای تولید شورت اسلیپ این لباس زیر برای افراد ورزشکار و پر تحرک و کسانی که پایین تنه ی بزرگی دارد انتخاب مناسبی محسوب می شود زیرا امکان حرکت راحت پاها در این شورت بیشتر از شورت های دیگر خواهد بود و این شورت به دلیل اندازه ی جمع و جوری که دارد در زیر شلوار های جذب و اسکینی نمایان نخواهد بود. همچین استفاده از این شورت باعث حفاظت از ناحیه تناسلی در هنگام فعالیت های سنگین خواهد شد.

 

کاربرد شورت اسلیپ مردانه

2- مناسب برای افرادی با ران های پهن
افرادی که دارای ران پهن می باشند معمولا با مشکل ساییدگی ران ها و لباس مواجه هستند که مساله ای اذیت کننده است که پیشنهاد می شود برای جلوگیری از بروز این مشکل از انواع شورت اسلیپ استفاده شود.

3- مناسب برای خانم ها
خانم ها بهتر است در مراسم هایی که قصد استفاده از دامن کوتاه و بالای زانو را دارند از شورت های اسلیپ استفاده نمایند زیرا استفاده از این نوع شورت بجای شورت فانتزی باعث می شود که در هنگام بالا رفتن احتمالی دامن پایین تنه به میزان مناسبی دارای پوشش باشد.
همچنین منعطف بودن این شورت ها آن ها را به بهترین نوع لباس زیر برای استفاده بانوان در زمان بارداری تبدیل کرده است زیرا به هیچ عنوان فشار مضاعفی به شکم و کمر وارد نمی کند و حلقه ی متناسب این شورت باعث راحتی در ناحیه ی ران بانوان باردار خواهد شد. علاوه بر این مزایایی که برای استفاده از شورت اسلیپ در زمان بارداری ذکر شد این نوع لباس زیر جاذب خوبی برای ترشحات ناخواسته و فراوان خانم‌ها در این دوران هستند.

شورت اسلیپ برای کودکان

شورت اسلیپ احتمال آسیب دیدگی به دستگاه تناسلی را به حداقل می رساند و پوشیدن و درآوردن آن بسیار ساده است بنابراین بهتر است که پس از دوره استفاده از پوشک برای کودکان در تمامی مواقع به خصوص در هنگام بازی از شورت اسلیپ استفاده نمایید

 

شورت اسلیپ کودکان

مزایای شورت اسلیپ

• شورت های اسلیپ در مقایسه با شورت های پادار که ناحیه تحتانی را آزاد می گذارند، جذب بدن بوده و به خوبی از اعضای بدن محافظت و نگهداری می کند.
• به پادار نبودن شورت های اسلیپ آزادی حرکتی بیشتری به پاها می دهند و برای فعالیت های پرتحرک و ورزشی مانند دو و شنا گزینه ی مناسبی محسوب می شود.
• به دلیل جذب بدن بودن این مدل لباس زیر استفاده از آن در زیر شلوار های جذب بسیار مناسب می باشد.
• شورت اسلیپ دارای تنوع فراوان در طرح و نوع پارچه می باشد که دست افراد را در انتخاب باز می گذارد.
• این شورت از استاندارد ترین لباس زیر های موجود در بازار می باشند و به دلیل سازگار بودن با ساختار بدن انسان استفاده بلند مدت و روزمره از آن بی ضرر بوده و همواره حس راحتی را فراهم می آورد.

مضرات شورت اسلیپ

عوارض شورت اسلیپ برای آقایان
برخی از پزشکان ارولوژیست معتقدند شورت های اسلیپ و تنگ به اندام های تحتانی آقایان فشار وارد کرده و باعث افزایش دما و تعریق در ناحیه تناسلی خواهد شد و همین عوامل سبب بروز آسیب های مانند واریکسل، ایجاد حساسیت و عفونت در این اندام ها می شود که در نهایت ممکن است به ناباروری ختم شود.

 

نکات استفاده از شورت اسلیپ مردانه

 

عوارض شورت اسلیپ برای بانوان
پزشکان معتقدند استفاده از شورت های اسلیپ برای بانوان ممکن است منجر به ایجاد عفونت در دستگاه تناسلی شود زیرا این نوع شورت به اندام تناسلی بانوان می چسبد و هوا به خوبی در این ناحیه در جریان نخواهد داشت و مسبب ایجاد کهیر، حساسیت پوستی و در نهایت عفونت خواهد شد . بنابراین توصیه می شود که خانم ها و آقایان برای جلوگیری از بروز مشکل در ناحیه تحتانی شب ها را بدون استفاده از لباس زیر بخوابند.

 

نکات استفاده از شورت اسلیپ
برای جلوگیری از تجمع باکتری در ناحیه تناسلی سعی کنید لباس زیر خود را زود به زود تعویض نمایید.
برای خرید شورت اسلیپ حتما از سایز خود اطلاع داشته باشید.
شورتی تهیه کنید که رنگ آن ثابت باشد و سبب ایجاد حساسیت نشود.
از شورت های اسلیپ با جنس نخ پنیه استفاده کنید.
سعی کنید شورتی خریداری نمایید که دارای برند معتبر و شناخته شده ای باشد.
اگر دچار بیماری واریکوسل هستنید از شورت های اسلیپ تنگ تر استفاده نمایید تا از آویزان بودن بیضه هایتان جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *